Społeczeństwa i przedsiębiorstwa stoją w obliczu bezprecedensowej sytuacji, gdzie pandemia COVID-19 oddziałuje na życie ludzi na całym świecie.
Najwyższym priorytetem dla NEMO i OSP jest ochrona zdrowia pracowników przy jednoczesnym zapewnieniu ciągłości wszystkich działań na Rynku Dnia Następnego (SDAC) i na Rynku Dnia Bieżącego (SIDC).
W celu zabezpieczenia stabilnego funkcjonowania mechanizmu łączenia rynków dnia następnego i dnia bieżącego podjęto wiele różnych środków. Obejmują one fizyczną separację w ramach zespołów operacyjnych oraz umożliwienie NEMO prowadzenia sesji na Rynku Dnia Następnego i Bieżącego zdalnie. Kilka podmiotów uczestniczących w SDAC i SIDC wprowadziło zamrożenie środowiska produkcyjnego. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat tych środków prosimy o kontakt z poszczególnymi OSP i NEMO.
Chociaż sytuacja związana z wybuchem epidemii COVID-19 zmienia się z dnia na dzień, w obecnej sytuacji nie przewiduje się istotnego wpływu na zdolność prowadzenia przez SDAC i SIDC połączonych Rynków Dnia Następnego i Dnia Bieżącego.